Specjaliści

WYKWALIFIKOWANI
SPECJALIŚCI

Więcej

Badania i Zabiegi

ZBADAJ SIĘ
JUŻ DZIŚ

Więcej

Kobieta o ślniącej skórze pokazuje serce z rąk na udzie

ZABIEGI
ESTETYCZNE I WELLNESS

Więcej

Diagnosta trzyma probówki. Punkt Pobrań - Diagnostyka

PUNKT
POBRAŃ

Więcej

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Zuza Centrum Medyczne to nowoczesny ośrodek, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, który powstał w 2016 roku.

Dbając o najwyższą jakość naszych usług i kompleksową opiekę medyczną pacjentów, nasz ośrodek skupia kadrę znakomitych i doświadczonych lekarzy i specjalistów oraz wyposażony jest w najwyżej jakości aparaturę diagnostyczną.

SPECJALIŚCI

Angiologia (z grec. ἀγγεῖον "angeion" – "naczynie") – nauka o układzie naczyniowym i limfatycznym.

Dermatologia (gr. derma – skóra) – dziedzina medycyny zajmująca się badaniem oraz opisem struktury i funkcji skóry, a także schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze (np.

Diabetologia – dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy i jej powikłań, a także innych schorzeń związanych z zaburzeniami homeostazy glikemii.

Gastroenterologia (ang. gastroenterology) – dziedzina medycyny zajmująca się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) oraz dróg żółciowych.

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, jakimi zajmują się ginekolodzy, to: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, niepłodność, nowotwory narządów rodnych.

Kardiologia (z gr. „καρδιά” – serce, „λόγος” – nauka) – dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych), ich rozpoznawaniem i leczeniem.

Logopedia – nauka o kształtowaniu właściwej mowy w okresie jej rozwoju i jej doskonaleniu w późniejszym okresie (logopedia ogólna), a także o usuwaniu różnego rodzaju wad i zaburzeń mowy (logopedia specjalna).

Neurologia – dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry.

Ortopedia (gr. orthos – prosty, prawidłowy oraz paidia – dzieci). Początkowo byli to lekarze zajmujący się "prostowaniem dzieci", leczyli skrzywienia kręgosłupa. Z czasem dziedzina została rozszerzona na cały narząd ruchu.

Psychiatria – jedna z podstawowych specjalizacji medycznych, zajmująca się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne.

Psychologia (od stgr. ψυχή psyche „dusza”; λόγος logos „słowo, myśl, rozumowanie”) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. 

Urologia – gałąź chirurgii zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet, a częściowo również żeńskim układem płciowym (uroginekologia).

BADANIA
I
ZABIEGI

Ultrasonografia, USG – zastosowanie ultradźwięków do badania i obrazowania tkanek w medycynie i weterynarii.

Elektromiografia, EMG – diagnostyka czynności elektrycznej mięśni i nerwów obwodowych (elektroneurografia) za pomocą urządzenia wzmacniającego potencjały bioelektryczne mięśni i nerwów – elektromiografu.

Medycyna sportowa (medycyna aktywności ruchowej) – interdyscyplinarna dziedzina wiedzy lekarskiej, obejmującą całość procesów dokonujących się w organizmie człowieka pod wpływem aktywności fizycznej lub jej braku.

Dermatoskopia – metoda diagnostyczna stosowana do oceny zmian skórnych.

Pozwala ona w gabinecie lekarza bez pobierania wycinków tkankowych stwierdzić, czy dana zmiana barwnikowa jest groźna, czy nie. Ma szczególne znaczenie w diagnostyce różnicowej czerniaka złośliwego.

Echokardiografia, echo serca, USG serca, ultrasonokardiografiaUKG – technika diagnostyki obrazowej polegająca na badaniu struktur serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków (ultrasonografia).&n

Monitorowanie EKG metodą Holtera (pot. holter) – metoda EKG umożliwiająca rejestrowanie pracy serca w sposób ciągły, przez 24 godziny na dobę w celu późniejszej, szczegółowej, często komputerowej analizy. Jego wynalazcą był amerykański biofizyk Norman Holter.

Laserowe usuwanie żylaków - EVLT laserem o długości fali 1472NM. Śródżylne leczenie laserowe działa poprzez termiczne zniszczenie naczynia żylnego.

Skleroterapia, obliteracja, ostrzykiwanie – zabieg stosowany głównie w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, której objawem są m.in. żylaki, żyły siateczkowate i teleangiektazje. 

Ozonoterapia jest to nowoczesna metoda leczenia, w której wykorzystuje się mieszaninę tlenowo-ozonową.

Tlenoterapia hiperbaryczna  jest stosowana  jako metoda wspomagająca leczenie wielu chorób, w tym nagłej głuchoty i  szumów usznych, stanów zapalnych w organizmie, trudno gojących się ran, stopy cukrzycowej, oparzeń, odmrożeń, łuszczycy, zakażeń spowodowa

Głęboka elektrostymulacja to nieinwazyjna, naturalna metoda leczenia dająca natychmiastowe i wyjątkowo skuteczne rezultaty terapeutyczne.

Laser wysokoenergetyczny, HIL to rewolucyjna technologia oparta na sprawdzonej terapii laserowej niskiej mocy (LLLT). 

Kriolezja, krioanalgezja  to zabieg polegający na schłodzeniu tkanek celem uśmierzenia chronicznego bólu najczęściej w obrębie kręgosłupa.

ZDROWIE
I
URODA

Dietetyk (fr. diététique, łac. diaetetica, gr. d~aita) – wykwalifikowany specjalista ochrony zdrowia, który posiada szeroką wiedzę w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego.

Fizjoterapia (ang. physical therapy, physiotherapy, PT) – usługi świadczone przez fizjoterapeutów osobom i populacjom w celu rozwijania, utrzymywania i przywracania ich maksymalnej sprawności oraz poprawy funkcjonowania przez całe życie.

Funkcjonalna Osteopatia i Integracja, czyli holistyczna koncepcja zabiegowa w terapii manualnej, to terapia całego ciała, która zakłada, że ciało ludzkie na problemy powstałe w narządach ruchu zawsze reaguje jako całość. 

Masaż – zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym (nieplastycznym) odkształcaniu tkanek.

Bańka chińska usuwa toksyny i pobudza metabolizm. Praktyczne stosowanie baniek chińskich jest tak stare jak chińska medycyna (która liczy sobie około 3000 lat). 

Kosmetologia, kosmetyka lekarska (łac. cosmetologia) – dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. 

Endermologia - zabiegi modelujące sylwetkę.

Epilacja laserowa – usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami.

Laseroterapia – grupa zabiegów terapeutycznych, w których stosuje się lasery medyczne od ok. 20 lat.

Medycyna estetyczna (łac. medicina aesthetica) – dział medycyny, należący do estetologii medycznej zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu.

Energia plazmowa jest czwartym stanem skupienia.  Technologia ta wykorzystuje azot, który znajduje się w powietrzu, poddając go obróbce radiofrekwencji i wybijając z jądra atomu tego pierwiastka elektrony, które tworzą energię plazmową.

Radiofrekfencja intraject jest urządzeniem medycznym najnowszej generacji, w którym połączono trzy technologie o udowodnionej skuteczności klinicznej.

Kalibrowane światło pulsacyjne, CPL to następca technologii intensywnego światła impulsowego (IPL), które różni się charakterem emitowanej energii.

Zabiegi na twarz to wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych takich jak: oczyszczanie wodorowe, thermolifting, mezoterapia bezigłowa czy ultradźwięki.

Trychologia – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy.

Podologia, podiatria – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego.

Trener personalny, trener osobisty – osoba zajmująca się układaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń oraz uczeniem ich prawidłowego wykonywania.

TWOJE ZDROWIE
W
NASZYCH RĘKACH