Podolog

Podolog wykonuje zabieg na stopie pacjenta

Podologia, podiatria – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego.

Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców.

Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org

Cena badania/zabiegu
Korekta wrastających paznokci przy użyciu kostki Arkady + znieczulenie
340
Korekta wrastających paznokci przy użyciu klamer
200
Kontrola klamry z przełożeniem
120
Usuwanie odcisków
od 100
Pękające pięty, rozpadliny
150
Skracanie paznokci dystroficznych
150 - 200
Oczyszczanie paznokcia zmienionego chorobowo
100 - 150
Rekonstrukcja paznokci po urazach, zabiegach chirurgicznych
100
Usuwanie modzeli z odciążeniem
100
Pobranie materiału do badania mykologicznego z oczyszczeniem paznokcia
200
Zakres badania/zabiegu

Kompleksowe leczenie grzybicy paznokci - pobieranie materiału do badania mykologicznego, oraz najnowocześniejsze leczenie laserem i ozonem.

Nasi specjaliści