Imię i Nazwisko
mgr Magdalena Fennig
Specjalizacja
Edukacja i Doświadczenie

Specjalizacje: Psychoterapeuta, Terapeuta pedagogiczny, Psychotraumatolog.

Specjalizacje dodatkowe: Terapueta poznawczo-behawioralny ze specjalnością chorób długoterminowych i medycznie niewytłumaczalnych.

Wykształcenie terapeutyczne w nurcie CBT (poznawczo-behawioralnym) uzyskała w Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie w Plymouth. Dalszą edukację kontynuowała na Uniwersytecie w Exeter, gdzie ukończyła specjalizację terapii poznawczo-behawioralnej długoterminowych chorób oraz medycznie niewytłumaczalnych chorób. Posiada również tytuł magistra terapii pedagogicznej. Przez wiele lat miała możliwość szkolić się od profesjonalistów skali światowej jak na przykład Dr Kelly Wilson, Dr Jim White, Dr Sarah Hughes, Prof Keith Hawton, Prof Roz Shafran, Prof. J Russell Ramsay.

Ukończyła wiele szkoleń z kanadyjskim instytutem zdrowia psychicznego Bespoke, które wzbogaciły jej narzędzia terapeutyczne w pracy z pacjentami.

  • Bespoke Mental Health– Prewencja samobójstw oraz samookaleczeń,
  • Bespoke Mental Health– Experyment behawioralny w pracy CBT (poznawczo-behawioralnej),
  • Bespoke Mental Health– CBT dla dorosłych z ADHD– zamiana intencji na akcje,
  • Exeter University - CEDAR– Pomoc psychologiczna dla pacjentów perinatalnych,
  • University of Derby– Zrozumieć autyzm, Asperger’s oraz ADHD,
  • NHS Fundation Trust– Adaptacja procesów terapeutycznych w pracy z osobami neuroróżnorodnymi,
  • Outlook South West LLP– Aktywacja Behawioralna z użyciem TRAPS i TRACS; Ruminacja jako zachowanie niepomocne,
  • University of Derby– Wsparcie pacjentów żyjących z demencją,
  • Bespoke Mental Health– CBT dla osób zmagających się z przewlekłym bólem,
  • Bespoke Mental Health– Innowacyjna terapia CBT w leczeniu Zespołu Jelita Drażliwego,
  • Bespoke Mental Health- Zrozumienie natury lęku przed decyzjami.

Ma 16-letnie doświadczenie zawodowe jako terapeuta poznawczo-behawioralny w Wielkiej Brytanii. Przez ostatnie 6 lat pracowała w Państwowej Służbie Zdrowia NHS, gdzie prowadziła badania oraz udzielała wsparcia psychologicznego pacjentom zmagającym się z myślami i zachowaniami samobójczymi. Jej rola terapeuty jest nieodłączną częścią jej życia. Pomaganie innym to dla niej nie tylko obowiązek, ale także ogromne źródło satysfakcji. Czuje się zaszczycona i szczęśliwa, mogąc realizować się zawodowo, współpracując z każdym pacjentem. Człowiek, jego potrzeby i dobrostan są dla niej zawsze najważniejsze.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu kursów psychoedukacyjnych z wykorzystaniem technik terapii poznawczo-behawioralnej. Jej największym osiągnięciem i dumą było przetłumaczenie materiałów psychoedukacyjnych we współpracy z Dr. Jimem Whitem z języka angielskiego na język polski oraz prowadzenie kursu „Pogromca Stresu” dla Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii.

Jej pacjentami są dzieci, młodzież, dorośli, pary oraz rodzice.