Osteopatia

Osteopata masuje bark i łopatkę pacjenta

Funkcjonalna Osteopatia i Integracja, czyli holistyczna koncepcja zabiegowa w terapii manualnej, to terapia całego ciała, która zakłada, że ciało ludzkie na problemy powstałe w narządach ruchu zawsze reaguje jako całość. 

W terapii integracji funkcjonalnej negowana jest terapia lokalna, ograniczona jedynie do obszaru bólowego. Badane i poddawane terapii są zawsze powiązania przyczynowe.

Dla Funkcjonalnej osteopatii i integracji centralną osią, wokół której wszystko się kręci, jest kręgosłup. Jest on centralnym miejscem połączeń, nie tylko pod względem funkcjonalnym, lecz również jeśli chodzi o układ nerwowy. Zmiany w statyce kręgów są faktyczną przyczyną blokad oraz ograniczeń funkcjonalnych. Poza tym każdy problem w kręgosłupie wpływa na stawy obwodowe.
W celu trwałego usunięcia problemów na obwodzie (np. w stawie kolanowym, barkowym i in.), konieczna jest najpierw optymalizacja statyki i funkcji kręgosłupa. W zasadzie nie ma znaczenia, gdzie odczuwamy ból. Aby trwale uporać się z problemem, należy poddać terapii całe ciało.

Dlaczego nasza terapia naprawdę pomaga?

Ponieważ integralną częścią terapii jest nauczenie pacjenta obchodzenia się z nową ruchomością. Dlatego w programie ruchowym niezbędny jest trening tej właśnie nowo pozyskanej ruchomości pod względem koordynacji i funkcji mięśni (stabilność). Nie pozostawiamy pacjenta samemu sobie po osiągnięciu redukcji bólu. Kolejny krok to funkcjonalna stabilizacja kręgosłupa.

Terapia funkcjonalna + trening funkcjonalny = najlepsze efekty długofalowe

Trening funkcjonalny musi być prowadzony przez twojego terapeutę! Ponieważ ten trening będzie kontynuacją rozpoczętej indywidualnej terapii. Każdy Pacjent jest inny.

Otrzymujesz także instruktaż postępowania w domu, listę ćwiczeń indywidualnie dobranych.

Cena badania/zabiegu
Bezpośredni kontakt telefoniczny +48 782 225 062
Zakres badania/zabiegu

Przed pierwszą wizytą:

  • przyjdź 5 minut wcześniej, wyreguluj oddech,
  • strój „skromny” - nie ma badania przez ubrania :),
  • weź ze sobą posiadaną dokumentację medyczną,
  • zarezerwuj sobie godzinę – 5 min przed planowaną godziną zabiegu, sam zabieg do 40 minut, a potem 20 minut obowiązkowego spaceru pobudzającego receptory czucia głębokiego; chodzenie jest najskuteczniejszą techniką stabilizacji wprowadzonych korekcji,
  • przygotuj się na wypicie dużej ilości wody po zabiegu – łagodzi „zakwasy” odczuwane po sesji,
  • po zabiegu należy odstawić na 2 dni obciążające sporty (golf, tenis) i czynności (odkurzanie) – chodzi o ruchy, w których następuje silne działanie sił rotacyjnych
Nasi specjaliści