Laserowe usuwanie żylaków - EVLT LASERM O DŁUGOŚCI FALI 1472NM

LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW  » LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW I SKLEROTERAPIA » Laserowe usuwanie żylaków - EVLT LASERM O DŁUGOŚCI FALI 1472NM

Śródżylne leczenie laserowe działa poprzez termiczne zniszczenie naczynia żylnego. Energia laserowa z lasera jest dostarczana do pożądanej lokalizacji wewnątrz żyły przez nieosłonięty światłowód laserowy.W naszym ośrodku do zabiegów używamy najskutecznieszych jednorazowych światłowodów radialych, które pozwalajązwiększyćskutecznośći bezpieczeństwo zabiegów.

Gdy laser zostaje uruchomiany, dostarcza energią cieplną do krwi i ściany naczynia żylnego, powodując nieodwracalne miejscowe uszkodzenie tkanki żylnej.

Laser jest wielokrotnie włączany, gdy światłowód laserowy jest stopniowo wycofywany wzdłuż biegu żyły do chwili, gdy całe naczynie zostanie poddane zabiegowi.

Permanentna okluzja, czyli zamknięcie żyły, spowodowana jest termicznym urazem całego naczynia.

 

 

Zabieg laserowego usuwania żylaków EVLT przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym.  

Podczas zabiegu stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe.Podczas terapii nie są konieczne ogólne metody znieczulenia, przez co osiągamy mniejsze  ryzyko powikłań. Pacjent po zabiegu jest w pełni mobilny, często może wracać niezwłocznie  do wykonywania czynności zawodowych.

Pacjenci do zabiegu kwalifikowani są na podstawie badania i wcześniejszej wizyty u lekarza angiologa.

Czas zabiegu około 2-3 godz.

Powrót do codziennej aktywności zajmuje 1-2 dni.

Idąc na zabieg prosimy o ubranie luźnych spodni ze względu na pończochy uciskowe zakładane po zabiegu oraz zabranie ze sobą bielizny na zmianę.Dodatkowo po zabiegu prosimy o zaopatrzenie w zzapasowąbieliznę.